Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği

Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği

 

Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununa tabi Kamu İdarelerinin bu kanun kapsamında gerçekleştirdikleri yapım işi ihalelerinde uyulması gereken usul ve esasları belirlemek maksadıyla yayımlanmıştır.

 

Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği Neyi Kapsar?

Söz konusu Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği içeriğinde yaklaşık maliyet konusu, ön yeterlilikler, şartnameler, ihale usulü, ihale komisyonu, ilan ve onay işlemleri, yeterlillikler, iş deneyimi, ihale başvurusu ve teklifler, sınır değer ve aşırı düşük teklifler gibi pek çok konu bulunmaktadır.


 

Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği 29/06/2017 tarihli ve 30109 Resmi Gazetedeki değişiklikleri de içeren haliyle aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Dilerseniz linke tıklayarak PDF olarak da okuyabilirsiniz.

Şartnameyi PDF olarak okumak için tıklayınız.


*** sağ üst köşede bulunan butona tıklayarak tam ekran yapabilirsiniz. Mobil kullanıcılar telefonlarını yatay konuma alarak daha rahat görüntüleyebilirler.

İndir (PDF, 1MB)


MEVZUAT BÖLÜMÜNÜN KURALLARI:

Mevzuat kategorisi altında yer alan içerikler siz değerli ziyaretçilerimizin ihtiyaç duyabileceğini düşündüğümüz tüm  mevzuatlara toplu bir şekilde kolayca erişebilmeleri amacını taşımaktadır. Burada yayınlanan içerikler her ne kadar güncel tutulmaya çalışılsa da hukuki açıdan sorun yaşanmaması bakımından Başbakanlık Mevzuat Bilgi Sistemini, Yargıtay ve Danıştay Başkanlıkları web sitelerini ziyaret etmenizi önermekteyiz.


 


Yorum Yap